Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Broń, jej użycie a polskie prawo

4 sierpnia, 2021 @ 4:00 pm - 4 sierpnia, 2025 @ 8:00 pm

Media elektroniczne i prasa średnio kilka razy w roku dostarczają nam informacji, wedle których osoba broniąca się przed fizyczną napaścią lub próbująca zapobiec kradzieży, jest oskarżana o złamanie prawa i traktowana na równi z przestępcą.

Informacje te i towarzyszące im oburzenie opinii publicznej, utrwaliły mylny pogląd, jakoby polskie prawo narzucało osobie broniącej takie ograniczenia, iż praktycznie nie ma sensu korzystać z instytucji obrony koniecznej – w obronie własnej, innych osób czy mienia. Pogląd taki jest nie tylko błędny, ale i szkodliwy społecznie, gdyż promuje postawy bierności wobec bezprawia i przyczynia się do powszechności zjawiska zwanego społeczną znieczulicą.

Prokuratura nie jest sądem ani nie stanowi w Polsce prawa i zdarza jej się mylić, co potwierdzają liczne wyroki uniewinniające, które zapadają mimo nieraz usilnych starań prokuratura, aby osobę naruszającą dobra agresora skazać na wieloletnie więzienie.

Swoistego rodzaju seminarium w formie wykładu w trakcie którego poruszymy szereg aspektów ważnych z punktu widzenia posiadania broni oraz jej użycia w obronie koniecznej:

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami.

Szczegóły

Start:
4 sierpnia, 2021 @ 4:00 pm
Koniec:
4 sierpnia, 2025 @ 8:00 pm

Organizator

SZKOŁACELU.PL
Telefon:
+48 732 9999 00
Adres e-mail:
info@szkolacelu.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce

SZKOŁACELU.PL
Fort IX
Poznań, 60-113 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 732 9999 00
Zobacz stronę Miejsce